Корисні поради щодо оформлення страховки з СК "Ю.ЕС.АЙ"

dtp guideДорожьно-транспортна пригода (ДТП) – це один з найбільших ризиків сучасного суспільства. Як свідчить статистика, ні водійський стаж, ні досвід, ні знання правил дорожнього руху не зменшують вірогідності потрапляння в аварію. Навіть більше, досвідчені водії, які занадто впевнені у власних силах, перестають слідкувати за дорогою, звертають менше уваги на можливі перешкоди, тому стають найуразливішими учасниками дорожнього руху. Тому, кожен, хто придбав поліс страхування, має знати що саме треба робити при настанні ДТП.

Що саме рекомендовано робити у разі скоєння ДТП

Перше, що потрібно робити при ДТП – зберігати спокій, не панікувати та контролювати всі дії, які відбуваються навколо. Для подальшого розгляду справи важливе значення мають саме першочергові дії всіх учасників пригоди, адже, якщо якісь дрібниці втечуть від уваги, надалі відновити обставини буде вже практично неможливо.

shto delat v dtp

Що робити коли сталося ДТП

  1. Перевірити, чи не постраждав хтось із учасників, та викликати швидку допомогу при необхідності.
  2. Обов’язково розмістити знак аварійної зупинки, який має бути у кожного водія в багажнику.
  3. Викликати співробітників поліції. При цьому, важливо, щоб всі автомобілі, які стали причасні до аварії, знаходилися на тих самих місцях, де вони перебували після зіткнення. Переміщувати транспортні засоби до прибуття поліції та страхових агентів заборонено. Самостійність та ініціатива в таких випадках може заважати справедливій розв’язці подій.

Дії Потерпілого при ДТП

Дії потерпілого при дорожньо-транспортній пригоді передбачають заповнення бланку повідомлення про аварію, який  також дістається всім іншим учасникам. Це допоможе отримати відшкодування за страховим полісом. В такому випадку, потерпілі звертаються до компанії винуватця протягом 15 діб, надаючи повний набір документів. Винуватці, в свою чергу, зобов’язані надати контакти страхової компанії всім учасникам, для того, щоб вони мали змогу швидко вирішити питання компенсації.

Набір документів, які необхідні для отримання відшкодування збитків, згідно системи обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності:

  • Паспорт;
  • Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
  • Копія протоколу, який складає співробітник поліції;
  • Довіреність на представлення інтересів одержувача страховки (лише в тому разі, якщо одержувача представляє стороння особа).

Дії Водія при ДТП

Дії водія при ДТП, який має договір страхування КАСКО  для отримання відшкодування передбачають зібрання певного пакету документів, які включають: паспорт, поліс КАСКО, довіреність, довідку від співробітників поліції, копію протоколу, технічний паспорт та довідку про реєстрацію транспортного засобу, посвідчення водія.

Вкрай важливо, щоб всі події на місці скоєння дорожньо-транспортної пригоди були зафіксовані уважно, ретельно, чітко та без помилок. Співробітники поліції, які прибули на виклик, підготують цілий список документів, серед яких протокол про огляд місця ДТП, протокол стану автомобілів, схематичне зображення розвитку подій, свідчення свідків та учасників.

car accident evidenceДії водіїв при ДТП повинні бути направлені, перш за все, на збереження цілісності місця пригоди. Якщо хтось буде порушувати стан речей чи намагатися щось приховати, необхідно втручатися та перешкоджати протиправним діям. Також, дії при ДТП допускають відео реєстрацію та фото всіх важливих деталей. Співробітники поліції повинні зафіксувати все, що допоможе встановити обставини подій, що передували аварії, та їх точний розвиток.

Які дії при ДТП для постраждалого – ретельний огляд винуватця та фіксація будь-яких дефектів, або розладів, які могли передувати пригоді. Наприклад, не справний стоп-сингал.

Дії водія при скоєнні ДТП, якщо він на місці потерпілого також включають детальний опис пошкоджень. Наприклад, запис у протоколі, який сформульовано, як «удар у праве крило» передбачає незначну компенсацію на ремонт крила. Якщо ж у документі буде зазначено про розбитий поворот, тріснутий бампер, розбиту фару, пошкоджену стійку та поріг, компенсація зросте у декілька разів.

chto delat dtp

Також, важливо пам’ятати і про дії свідка при ДТП. Особи, які бачили хоча б незначну кількість з того, що відбувалося на дорозі, можуть значно прояснити картину аварії. Тому, дії свідків при ДТП вважаються одними з найважливіших при відновленні розвитку подій.

Що робити при ДТП за кордоном?

Всі необхідні дії прописані на звороті полісу «Зелена Картка». Постраждалий повинен зафіксувати місце пригоди, викликати поліцію, отримати всі необхідні документи, які описують обставини події, а також якомога швидше проінформувати страхову компанію про страховий випадок. На це відводиться 15 днів.

Інформування Страхової Компанії про ДТП

dtp scho robytyЩо треба робити при ДТП, алгоритм дій та обов’язкові заходи – достатньо проста процедура, яка вимагає від усіх учасників спокою та відсутності паніки. Реєстрація ДТП у страховій компанії може розпочатися ще до приїзду співробітників поліції. Можна викликати агента зі страхування прямо на місце скоєння пригоди, або ж зареєструвати страховий випадок, подзвонивши на гарячу лінію компанії.

Дії винуватця при ДТП мають на меті максимальний захист та справедливе відшкодування транспортного засобу потерпілого. Оцінку пошкоджень проводитиме незалежний експерт потерпілого, тому присутність винуватця необхідна. Після проведення оцінки, потерпілий може ремонтувати автомобіль. В такому випадку, обов’язковою умовою буде довести, що було проведено лише необхідний ремонт транспортного засобу.

Страхові компанії не рекомендують проводити ремонтні дії до суду. Якщо ціна страховки виявилися нижчою, за отримані ушкодження, постраждалий має право вимагати додаткової компенсації через суд.

Незалежно від поліса автострахування, зверніться за консультацією до представника страхової компанії або страхового агента щодо подальших дій після оформлення дорожньо-транспортної пригоди. Збережіть та тримайте під рукою всі необхідні номери телефонів учасників аварії та страхових представників (які ви можете знайти у страховому договорі).

Менеджери зі страхування часто радять своїм клієнтам, в перші хвилини після ДТП дзвонити також друзям, рідним чи знайомим, які зможуть швидко приїхати на допомогу. Їм також знайдеться що робити після ДТП, адже вони можуть виступити свідками та підтвердити дійсність певних обставин пригоди.

Додатково, в кінці оформлення, співробітники поліції надають можливість всім учасникам заповнити пояснення. В цьому документі треба викласти своє бачення ситуації максимально докладно, лаконічними, зрозумілими, чіткими фразами. Складні формулювання, які можна трактувати з різних сторін краще уникати.

Телефон: 0 800 308 400

E-mail: info@usi.net.ua

Copyright © 2020 ТДВ СК «Ю.ЕС.АЙ».
Всі права захищені. Копіювання будь-яких матеріалів можливе тільки з письмової згоди автора.